Üç iplik kumaş nedir ?

Üç İplik Penye Kumaş iki ipliğe oranla ve normal penye kumaşlara oranla oldukça kalın, elastik, yumuşak, sağlam ve sıcak tutma özelliğini yayınlayan insanlar yönünden sık sık tercih edilen bir kumaş türüdür. Üç iplik kumaşlar, kiplik kumaşlar gibi, eşofmanda kalın kalın penye olarak sweetshirtlerde, ikiipliğe göre oldukça kalın, yumuşak ve bazıları şardonsuz düz, bazıları dahi iç yüzeyi şardonlanmış yani tüylendirilip pamuklu duruma getirilmiş olarak yer alır. Üç İplik Penye Kumaş kendi içerisinde iki türe ayrılır; Şardonlu Üç İplik Penye Kumaş: Normal Üç İplik Penye Kumaş: Kullanım alanları: Sweat, Eşofman Takımı, Pijama, Etek, Oda Takımı, Yastık, Pano, Ev Tekstili, Elbise, Tunik, Pardösü,Yelek, ve benzeri modellerde kullanabilmeniz mümkün.

3 iplik kumaşlar kalın mı ?

İki ipliğe göre epey kalın, yumuşak ve bazıları şardonsuz düz, bazıları dahi iç yüzeyi şardonlanmış, yani tüylendirilip pamuklu duruma getirilmiş, olarak yer alır.

3 iplik kumaş kışlık mı?

Normal Üç İplik Penye Kumaş: Üç İplik Penye Kumaş’ın iç alanı şardonlanmamış yani tüylendirme prosedürü yapılmamış penye türüdür iç yüzeyi düzdür. Bu tarz penyeler puf yani epey kalın sıcak tutma özelliği olan bilhassa kış aylarının vazgeçilmez unisex spor modasına elverişli kumaş çeşididir.

Iki iplik kumaş yazlık mı?

Kalın kumaşlardır ve bahar mevsiminde kullanılırlar, Yazlık kumaş olarak tercih edilmezler, Leke tutma özellikleri yüksek olduğu için titiz kullanılması lazım olur, Likra ile örüldüğünde esnekliği epey iyi olur.

2 iplik kumaş kışlık mi?

Genellikle kışlık kıyafetlerin üretiminde sarfedilen iki iplik kumaş terletmez. Kışın pamuk ve polyester ile beraber üretildiği kıyafetler sıcak tutar. İki iplikleri başka kumaş türlerinden ayıran en mühim özellik ön ve art yüzünün değişik olmasıdır. Arka yüzü atlamalı yapılırken ön yüzü daha incedir.

3 iplik eşortman ne demek?

Bu kumaşlar daha ağır yapılı örme kumaşlardır. Üç iplik kumaşlar, kiplik kumaşlar gibi, eşofmanda kalın kalın penye olarak sweetshirtlerde, ikiipliğe göre epey kalın, yumuşak ve bazıları şardonsuz düz, bazıları dahi iç yüzeyi şardonlanmış yani tüylendirilip pamuklu duruma getirilmiş olarak yer alır

3 iplik eşortman ne demek?

Bu kumaşlar daha ağır yapılı örme kumaşlardır. Üç iplik kumaşlar, kiplik kumaşlar gibi, eşofmanda kalın kalın penye olarak sweetshirtlerde, ikiipliğe göre epey kalın, yumuşak ve bazıları şardonsuz düz, bazıları dahi iç yüzeyi şardonlanmış yani tüylendirilip pamuklu duruma getirilmiş olarak yer alır.

3 iplik Şardonlu ne demek?

“Hazır giyecek ürünlerinde şardonlu swet, şardonlu eşortman gibi tabirleri sık sık duyabilirsiniz. Şardon gerçekte bir kumaş çeşidi değildir. Aslında iki iplik, üç iplik ve ribana gibi kumaşlar üstünde uygulanan tüylendirme işlemine verilen isimdir.  Örme yahut dokuma kumaşların, ipliklerinin içinde lifler yer alır.