Tyvek nedir ?

Tyvek, 1802’de kurulan DuPont, yönünden 30 sene evvela tasarlanmış 100% yüksek yoğunluklu polyetilen malzemesinden ısıl bağlı özel bir prosedür ile imal edilen soluk alan su izolasyon örtüsüdür.

Tyvek nerede kullanılır ?

Dış Cephe Kaplamaları

Kargo Ambalajları

Kontrollü Ortam Giysileri.

Zarflar.

Grafik.

Ambalaj.

Koruyucu Giysiler.

Tyvek su geçirir mi ?

Suya epey sağlam ve hafif olan buhar geçişine açılmış Tyvek ısı yalıtımını ve duvar yapısını dış hava koşullarından ve yoğuşma etkilerinden korur.

Tyvek nedir ne işe yarar ?

Tek yönlü buhar çıkışına müsaade veren, soluk alabilen ve su geçirmeyen “TYVEK” rutubet ve buhar bariyeri sağlayarak; yoğun yağmur, soğuk, rutubet ve buhara maruz artan yapının dayanıklılığını, enerji verimini ve konforu çoğaltmak için yapılan izolasyon sistemlerinden biridir.

Tyvek Tulum nedir ?

Tyvek tulum, küf, kurşun ve asbest gibi kuru partiküllere karşı hemen bir engel sağlar. Bazı modeller de su buharı Tyvek tulum kumaşından kolaylıkla geçebilir ve soluk alabilir, fakat likit geçirmez. Bu özellikleri ile tyvek tulum fiyatları rakiplerine göre avantajlıdır.

Tyvek örtü nedir ?

Tyvek  soluk alan su izolasyon örtüsü ne yapar? Tyvek soluk alan su izolasyon örtüleri yapının ve termal izolasyonun dış rutubet ve yoğuşmadan korunmasına yardım eder. Ek yerleri kapatılmışsa, hava geçirmezliği elde etmeye ve binadaki konvektif ısı kaybını düşürmeye de yardım eder.