Süpervizyon eğitimi nedir ?

Süpervizyon gözetim demektir. Meslekte tecrübeli bir uzmanın, daha düşük tecrübeli bir uzman kimseye sunmuş olduğu bilgi, dayanak, takdir, izleme aracılığıyla sürdürülen bağlantı içerisinde mesleki gelişimine katkıdır. Terapi sanatının geliştirilmesidir.

Süpervizyon eğitimi ne kadar sürer ?

120 saatlik bireysel terapiyi, 120 saatlik süpervizyonu, Bitirme tezini kapsamaktadır.

Süpervizyon eğitimi nasıl olur ?

Süpervizyon eğitimi 5 kişilik gruplar halinde gerçekleşecektir. Bunun hedefi iştirakçilerin yalnız kendi vakaları ile ilgili değil faklı vakalar ile ilgili dahi deneyim ve tecrübe kazanması, değişik vakalara nasıl yaklaşılacağını, ne tür soruların sorulacağını, hangi tekniklerin kullanılacağını öğrenmesidir.

Süpervizyon vermek nedir ?

Süpervizyon tecrübeli bir uzmanın daha düşük tecrübeli bir meslektaşının vakalarını ele alırken karşılaştığı zorlukları anlayıp bilgi ve deneyim kazanarak gelişmesine yardımcı olmasıdır. Her yetkin kuramsal bilgisi ile hayat tecrübesini harmanlayarak evrilen bir karışımdır.

Süpervizyön nedir ?

Süpervizyon, lüzum ferdi psikolojik istişare, gerekse grupla psikolojik istişare alanındaki uygulamalara dair, psikolojik danışmanın, kendisinden daha üst düzeyde olan alanda yetişmiş bir kişice denetlenmesidir.