Partikül filtresi tıkanırsa ne olur ?

Aracınızın performansında düşüşler, yakacak sarfiyatı artışlar ortaya gelecektir.Eksoz çıkşından beyaz duman buhar biçiminde çıkacak ve eksozunun kokusu değişeçektir. Filtrenizin tıkanık kullanmanın motorunuza zarar vereceğini unutmayınız.Partikül Filtresi temizliğini en kısa sürede temizletmeniz maliyeti düşürecektir.

Partikül filtresi tıkanık olduğu nasıl anlaşılır?

Partikül Filtresi Arıza Belirtileri Nelerdir? Dizel partikül filtresi tıkandığında dolduğunda, belirti panelinde motor hasar lambası yahut egzos hasar lambası (partikül filtresi hasar lambası) yanar. Partikül filtresi dolu tıkanmışsa, aracın çekişi düşer, yakacak sarfiyatı artar, egzos kokusu duyulabilir.

Partikül filtresi temizlenmezse ne olur?

Aracınızn Egzoz gazının, egzozdan dışarı atılmasında, egzos sistemindeki kurumdan tıkanık olan katalitik konvertör ve partikül filtresinin karşı direnç göstermesinden ötürü, vasıta turbo egr manifold tıkanma ve ömrünün azalmasına yahut kısa sürede bozulmasına, Katalitik konvertörün ömrünün azalmasına neden olur.

Partikül sıvısı biterse ne olur?

Tasarlanan birtakım vasıta modellerinde partikül süzgeç sıvınız az yahut eksilmiş şayet dpf kendini temizleyemez ve partikül filtre taşının kırılıp çatlamasına neden olur.Buda size yüksek bir maliyet çıkartabilir.