Mum ipi nedir ?

Mum Fitili ; Mum imalatında sarfedilen fitiller %100 Ham Pamuktan üretilirler. Mum Esansı ; Konsantre olup yağ bazlı olduğu için yalnızca mum yapımında kullanılabilirler , yağ bazlı olmayan esanslar parafin içinde tutunamazlar.

Mum yaparken fitil yerine ne kullanabilirim?

Fitil yerine kalınca azıcık pamuk iplik de kullanabilirsiniz.

Mum fitili kaç cm olmalı?

Temiz ve hoş bir yanış için fitil 0,5 cm uzunluğunda olmalı, yanmaya tabi olarak uzun duruma geldikçe uçtaki kara kurumuş bölüm kesilerek temizlenmelidir. Fitil uzun olursa tüter, kısa olursa az ışık verir.

Muma nasıl renk verilir?

Yaptığın muma renk verebilmek için şayet besin boyasına ihtiyacın olur. Gıda boyasının rengini zevkine ve mekanın dekorasyonuna elverişli biçimde seçebilirsin. Mum yapımında ihtiyaç duyacağın ipin de pamuk olması lazım olur. Böylece mumun verdiği ışığın verimini artırabilirsin.

Mum renklendirmek için ne yapmalı?

Dilerseniz erimiş ana maddeden bir oran alarak soğuk bir zemine damlatabilir, mumun rengini denetim edebilirsiniz. Eğer renk, dilediğiniz yoğunlukta değilse bir oran daha besin boyası ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde kokulu mumlar uygulamak için erimiş ana maddenin içerisine birkaç damla esansiyel yağ eklemeniz mümkün.