Medikal kaynak nedir ?

01 cm ile 05 cm arasındaki en kısa saçlara dahi uygulanabilen medikal saç kaynağı görünmeyen bir saç kaynağı türüdür. Diğer saç kaynak türlerine göre daha ince saç tutamları ile uygulandığı için saçlarınızda herhangi bir işlem uygulandığı herhangi bir şekilde belli olmamaktadır.

Medikal kaynak saç nedir?

Medikal Saç Kaynak; ince telli, nadir, kırılgan ve çok önemli zarar görmüş, yanık ve kopuk saçların tedavisine yardımcı olmak hedefiyle tasarlandı. Saçlarda ağırlık yapmaz, saç derisine batmaz, kolaylıkla taranabilir ve saçlar toplandığında haricen görünmez.

Medikal Kaynak kaç ay kullanılır?

Kaynak Çeşitlerine Göre Kullanım Ömürleri

Halka yani boncuk saç kaynaklar şayet 3 ile 4 ay bir kullanım süresine sahiptir. Mikro kaynak uygulamasında şayet kullanım zamanı 12 ile 14 hafta kadar sürebilmektedir.

Medikal kaynak saça zarar verir mi?

Kaynaklar çıkarıldığında bu saçlar da dökülür. Sağlıklı her bireyin günlük 100 – 150 tel arası saç dökülmesi normal kabul edilir. Bu sebeple dökülen saçlar kaynakla bağımsızdır. Kaynak esasen sağlıksız olan saça verir, sağlıklı saça zarar vermez.

Medikal kaynak saç döker mi?

Doğru bir şekilde yapılan kaynak saç, saçlarınıza zarar vermez. Dolayısıyla dökülme problemine yol açmaz. Hatta kaynak saç yardımıyla daha bol ve hacimli aşikar saçlara sahip olabilirsiniz.